CategoriesBlog

Kayısı Pestilinin Faydaları

134
  • Kayısı pestili atıştırmalık çeşitleri arasında en faydalı olanlardan biridir. Kayısı pestilinin faydalarından istifade etmek için her gün yaklaşık 1 porsiyon tüketmeniz yeterli olacak. Faydaları adeta saymakla bitmeyen bu sağlıklı atıştırmalık, çocuklar için de faydalı bir gıda olma özelliğini taşıyor. Son derece lezzetli olması da dikkatlerden kaçmıyor. Kayısı pestili faydaları arasında en fazla ön plana çıkan kan yapıcı özelliğidir. Kayısıların mevsiminde toplanması ve bekletilmeden hemen pestil yapımı için kullanılması kayısının içerdiği vitamin ve minerallerden fazlası ile faydalanmayı beraberinde getiriyor. Bu sağlıklı atıştırmalık kansızlık sorunu yaşayanlar için de cazip bir gıda oluyor.
  • A, D, E ve K vitaminleri içeren kayısı pestili aynı zamanda B grubu vitaminlerini de içeriyor. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve bu sayede her türlü hastalığa karşı vücudun direncinin çok daha yüksek olmasını sağlıyor. Çinko açısından da zengin bir gıda olan kayısı pestili vücudun günlük çinko ihtiyacının karşılanması için önemli bir gıdadır. İçerdiği vitaminlerinin yanı sıra da mineraller bakımından da besleyici bir gıda olma özelliğini koruyan kayısı pestili özellikle kış mevsiminde grip ya da soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.
  • Kayısı pestili kalori değeri yapımında kullanılan malzemelere göre değişebilir. Ancak genel olarak 100 gram kayısı pestili de 300 ila 350 kalori olduğunu belirtebiliriz. Pestil çeşitlerini yöresinden yani Gümüşhane’den temin etmek için sitemizden sipariş vermeniz yeterli olacak. En lezzetli pestil çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın almak için hemen şimdi sipariş verin ve bu sağlıklı gıdanın kısa sürede kapınıza kadar ulaşmasını sağlayın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir