CategoriesBlog

Ardıç Sabununun Sağlığa Faydaları

ardıç sabunu

Ardıç Sabununun Sağlığa Faydaları

Ardıç sabunu, halk arasında ardıç katranı sabunu olarak da bilinir. Ardıç ağacından çıkarılan katrandan elde edilir. Eski bir geçmişe sahip olan ardıç sabunu birçok cilt hastalığında kullanılır. Alternatif tıpta hekimlerin tercih ettiği tedavi edici sabunlardan biridir. Bu yazımızda ardıç sabunun cilt sağlığımıza olan faydalarından bahsedeceğiz.

ardıç katranı
Akne Oluşumunu Engeller

Ergenlik dönemi başta olmak üzere hayatımızın birçok döneminde sivilce ve akne problemi ile karşılaşırız. Ardıç sabunu içerisindeki katran sivilce ve aknelerin kurumasına yardımcı olur. Cildi tazeleyip yeni sivilce oluşumlarının önüne geçer. Düzenli kullanımlar sayesinde cildiniz güzelleşecektir.

Siyah Noktalardan Kurtulun

Akne tedavisinde sıklıkla adından bahsettiren ardıç sabunu siyah noktaların temizlenmesinde de kullanılır. İçeriğinde ki vitamin ve doğal mineraller sayesinde cildinizi yenileyip siyah noktalardan arındırır.

Cilt Lekelerini Yok Eder

Güneş veya başka birçok sebepten ötürü ciltte lekelenmeler oluşur. Kadınların özellikle rahatsızlık duyduğu lekeler zaman geçtikçe kalıcı hale gelebilir. Ardıç sabununun düzenli kullanımlar sonucunda lekelenmelerin azalmasında bariz iyileşmeler görülmüştür. İçerisindeki katran yağı cilt lekelerinin oluşumunu azaltır.

ardıç
Ayak Sağlığında Ardıç Sabunu

Gün boyunca ayaklarımız ayakkabı içinde kalmakta. Günlük koşuşturma da ayak sağlığını ihmal edebiliyoruz. Gün içerisinde havasız kalan ayaklarımızın rahatlaması ve güzel kokması için her gün ayaklarımızı ardıç sabunu ile yıkayabiliriz. Ayak sağlığına özen göstermediğimiz durumlara istenmeyen özellikle mantar oluşumları görülebilir. Günlük bakım ve sabun sayesinde bu durumun da önüne geçebilirsiniz.

Saç Köklerini Güçlendirir

Saç bakımı zor ve zahmetli bir süreçtir. Özellikle uzun saçlar için daha da zorlaşmaktadır. Kepeklenme, dökülme, zayıf saçlar başlıca sorunlar arasındadır. Saç kökleri güçlü olmazsa yoğun bir dökülme yaşarsınız ve saçlarınız git gide zayıflar. Banyo sonrasında saç diplerinizi ardıç sabunu ile ovalamanız sayesinde saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.
Sedef, egzama gibi cilt problemlerinin tedavisinde de yer alır. Ardıç sabununu diğer birçok sabundan ayıran temel özellik ise tamamen doğal olması ve kimyasallar ile karıştırılmamasıdır.

Çerçi Yusuf’ta Ardıç Sabunu

Doğanın bize sunduğu güzelliklerden biri olan ardıç sabununu sitemizden istediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir