CategoriesBlog

Adaçayı Yağının Faydaları Nelerdir?

adaçayı yağı

Doğanın bize kattığı değerli bitkilerden biridir Adaçayı. Adaçayını adından da anlaşıldığı üzere daha çok kurutup çay olarak tüketiriz. Çayını yanı sıra bitkisel yağ çeşidi de sıklıkla tercih edilir. Adaçayı yağı zengin içeriği ile tüketicilerine birçok fayda sağlıyor.  

Adaçayı Yağının Vücudumuza Faydaları  

adaçayı yağının faydaları

  • Adaçayı yağı kozmetik sektöründe önemli bir yere sahiptir. Cilt bakımınıza güvenle ekleyebileceğiniz adaçayı yağı düzenli kullanımlar sonucunda akne, sivilce gibi cilt problemlerinde fayda sağlayacaktır. İltihap giderici etkisi sebebiyle cilt yüzeyinizde bulunan iltihapların giderilmesinde kullanılır.  
  • Adaçayının özellikle başta regl ağrıları olmak üzere baş ağrısında sıkça kullanımı vardır. Adaçayı yağı da regl semptomlarının giderilmesinde bel ve kemik ağrılarının hafifletilmesinde etkilidir.  
  • Aromaterapi eczacılıkta son zamanlar için popüler bir alandır. Uçucu yağların tedavi edici özelliğinden yararlanılır. Buhurdanlık kullanarak damlatacağınız 2-3 damla adaçayı ile bulunduğunuz ortamın daha ferah ve iç açıcı olacağını fark edebilirsiniz. Mutluluk hormonları salgınız artacaktır.  
  • Psikolojik rahatsızlıklarda doktor tavsiyesi ile farklı antidepresanlar kullanılmaktadır. Destekleyici tedavi olarak bitkisel kaynaklardan faydalanılır. Adaçayının da bilişsel rahatsızlıklar üzerinde terapi edici etkisi bulunur. Kaygı ve korkunuzu azaltarak kendinizi daha güvende ve rahat hissetmenizi sağlar. Bu yatıştırıcı özelliği uyku problemlerinde de görev alır. Yastığınıza damlatacağınız birkaç damla adaçayı yağı ile uyku kalitenizi artırabilirsiniz. Veya birkaç damlasını suya damlatarak da tüketebilirsiniz.  
  • Adaçayının sindirim sorunlarında da geniş bir kullanımı vardır. Sindirim sisteminin düzenli ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Hazımsızlık gibi hayat kalitesini ciddi anlamda etkileyen problemin azaltılmasında etkilidir.  
  • Saç derisinde düzenli kullanımı neticesinde görülen kepeğin en az seviyeye inmesini sağlar. Saçlarınızın daha bakımlı, sağlıklı ve dolgun görünmesinde pay sahibidir. Saç bakımında kullanmak için saç kreminize veya şampuanınıza birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz.  
  • Annelerin en çok sevdiği bitkisel yağlardan biri adaçayı yağıdır. Bebeklerde gaz sancısını gidermek için topuk ve karına masaj yapılarak sürülmesi önerilir.   

adaçayı

Dikkatle Kullanın  

Kronik rahatsızlığınız veya düzenli olarak devam etmek durumunda olduğunuz bir ilacınız varsa doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamilelik döneminde her konuda daha hassas davranmak gereklidir. Bundan dolayı hamilelerinde kullanmada önce doktor tavsiyesi almalarını öneririz.  

Çerçi Yusuf’ta Adaçayı Yağı  

Çerçi Yusuf’ta bedenimize birçok faydası bulunan adaçayı yağını güvenle alabilirsiniz. Yüksek kalite ve güvenilir hizmet ile ürünlerimizi sizlerle buluşturmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir