İndirim!
Stokta

Ardıç Tohumu

30.90 

Ardıç Tohumu şimdi Çerçi Yusuf’la sizlerle…

Ardıç Tohumunun kullanışı ve faydalarını açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Açıklama

  • Ardıç Tohumu Nedir?Ardıç ağacı, 2-5 metre boyunda bir ağaçtır. Ardıç ağacının yaprakları uzun, sivri ve ince yapılı olup hoş bir kokuya haizdir. Ardıç ağacının meyveleri şifa deposu olarak mucizevi olarak görülmektedir. Çoğunlukla çay şeklinde kullanımları ile türlü sağlık problemlerine etkili çözümler sunmaktadır.

    Şifa olması istenen sağlık problemlerine bağlı olarak kullanım şekli de değişkenlik göstermektedir. Ardıç ağacının meyveleri siyah, parlak kozalak biçimindedir. Bu meyvelere ardıç tohumu denilmekte ve kasım, aralık aylarında toplanarak kurutulmaktadır. Kurutulduktan sonra harici olarak ya da çayı yapılarak da tüketilmektedir. Bu meyvenin çayı son derece yararlıdır.

  • Ardıç Tohumu Faydaları– Damar tıkanıklıklarını önler. Damar tıkanıklıkları ileri yaşlardan başlayarak hayatı tehdit eden bir durum arz eder. Bu nedenle ardıç tohumu çayı tüketilmesi damar tıkanıklıklarından kurtulmada tavsiye edilen bitkisel yöntemler arasında öne çıkıyor. Damar tıkanıklığına bağlı olan ve sonradan gelişen tüm rahatsızlıklarda ardıç tohumunun sağlıklı ve dengeli bir biçimde tüketimi öneriliyor. Hatta ardıç tohumu, damar tıkanıklığına karşı kullanılabilecek en etkili tedavi seçeneklerinden biri olarak görülmektedir.

    – Şeker hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Şeker hastalığı tedavisinde ardıç tohumu çayı kullanımı tercih edilen bir yöntemdir. Ardıç tohumu, şeker hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan çeşitli faktörleri ortadan kaldırıcı bir nitelik taşımaktadır. Şeker hastalığında ortaya çıkan insülin direncine yönelik yine ardıç tohumunun kullanımı göze çarpmaktadır. Ardıç tohumu şeker hastalarının insülin seviyelerini dengelemekte ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ardıç Tohumu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir