İndirim!
Stokta

Cennet Hurması Kurusu 1Kg

137.90 

ÇERÇİ YUSUF güvencesi ile içeriğindeki besin değerlerini kaybetmeden kuruttuğumuz kurutulmuş cennet hurmasını mutfağınıza getiriyoruz. Sizlere sunduğumuz kurutulmuş cennet hurmalarını cennet hurmaları tam olgunlaşmadan toplayıp kabuklarını soyarak ipe bağlar ve bol güneş ışığına maruz bırakarak kurutma işlemi uygularız.

 

Açıklama

Cennet hurması kurusu faydalarını saymakla bitiremeyiz.

  • Özellikle hastalıklı dönemlerden geçtiğimiz zaman diliminde bağışıklık sistemini güçlendiren bir besin değerine sahiptir
  • Mide ve bağırsak sorunlarına birebirdir.
  • Antioksidan kaynağıdır.
  • Göz sağlığı için birebirdir.
  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Cennet hurması kurusu çalışmaları

Kurutulmuş cennet hurması, uzun süreli depolamanın avantajını gösterir; % 50’den fazla büzücü hurma kurutulmuş hurma şeklinde işlenir. Cennet hurması kurusu üzerinde yapılan çalışmalar, Cennet hurması  ve büzülme trabzanlarından izole edilen tanenlerin fizyolojik / fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra büzülmenin giderilmesine yönelik doğal yöntemlerdeki nitel farklılıkları tanımlamıştır. Cennet hurması kurusu tatlılık ve A vitamini içeriğini artırır ve Cennet hurması kullanılabilirlik süresini uzatmak için önemli bir yöntemdir.Kurutulmuş cennet hurması, zengin lezzet ve spesifik fiziksel özelliklere sahiptir. Kuru hurma, su içeriğine göre kurutulmuş ve yarı kuru hurma olarak sınıflandırılabilir. Genel olarak, kurutulmuş cennet hurması, yarı rutubetli formundan daha fazla dağılır, çünkü yüksek nem içeren yarı kurutulmuş hurma, mantar tarafından kolayca kontamine olur, bu da depolanma ve dağıtım süresini azaltır. Bununla birlikte, son yıllarda Cennet hurması kurusu tüketiminde bir artış vardır.  Kurutulmuş cennet hurması kalitesi, kurutma yönteminden büyük ölçüde etkilenir.  Cennet hurması  kalitesi, depolama ve paketleme yöntemi ve yerel kalite özellikleri . Kuru hurma, mantar bulaşmasına duyarlılığı nedeniyle oda sıcaklığında depolanması zordur. Kurutulmuş hurma genellikle yabancı madde, renk değişikliği ve mantar kontaminasyonu dahil bozulmaya neden olabilir güneş kurutma yöntemi ile üretilir.

Bu gibi birçok faydasının olduğu cennet hurması kurusu en taze haliyle Çerçi Yusuf da…

 

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Cennet Hurması Kurusu 1Kg” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir