CategoriesBlog

Defne Sabununun Cildimize Faydaları

defne sabunu

Defne sabunu, defne meyvesinin yağı çıkarılarak yapılan bir üründür. Birçok faydası bulunan defne ekonomik değeri bulunan değerli bir bitkidir. Cilt sorunu bulunan kişilerin gözdesi olan defne sabununun faydalarını inceleyeceğiz.

Defne Sabununun Faydaları

Defne yağının sabunlaşması ile elde edilen bir sabundur. Yetişme bölgesi olan özellikle Akdeniz yörelerinde sıklıkla kullanılır. Hatay bölgesinde üretilen defne sabunları tüm Türkiye’ye dağıtılır.

defne sabununun faydaları

Egzama Tedavisinde Kullanılır

Defne sabunu bir cilt sorunu olan egzamanın tedavisinde bitkisel öneri olarak kullanılır. Egzamanın cilt üzerinde yayılmaya başladığı bölgedeki kaşıntı ve kızarıklığı giderir. Egzamalı bölgeyi defne sabunuyla temizleyin ve yavaş yavaş masaj yaparak sabunlayın. Egzamanın etkisini en aza indirebilirsiniz böylece.

Ayak Mantarını Temizler

Ayak mantarı kişilerin hayat kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Defne sabunu cilde olan faydasından dolayı ayak mantarsını temizlemektedir. Ayak mantarının olduğu bölgeyi uyumadan önce defne sabunu ile iyice yıkayınız. Mümkünse çorapsız uyumanızı tavsiye ederiz. Defne sabunu kullanıldıktan sonra ayakların açık ve kuru olması etki göstermesi açısından önemlidir.

Sivilcelere Faydası

Defne sabunun aynı zamanda antibakteriyel etkisi de bulunur. Bundan dolayı sivilce ve akne sorunu olanların oldukça sevip kullandığı sabunlardan biridir. İltihaplı sivilceleri kurutup temizleyerek etki gösterir. Her sabah ve gece uyumadan yüzünüzü yıkayıp temizlemeniz cildinizin zararlı toksinlerden arınmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

defne

Kaşıntı ve Tahrişi Engeller

Defne sabunu da zeytinyağı gibi ciltte ki tahrişi iyileştirir. Cildi çok hassas olan kişiler belli süre dışarıda bulununca vücudunda kaşıntı oluşabilir. Önüne geçmek için vücudunuzu defne sabunu ile yıkayabilirsiniz. Erkekler sakal traşı sonrasında defne sabunu ile yüzlerini yıkarsa hem ferah bir hissiyat elde edebilir hem de oluşan tahriş ve kızarıklığı en aza indirebilirler.

Nemli Ciltler İçin

Cildin kuruması sonucu döküntü ve soyulmalar oluşur. Defne sabunu cildin nem dengesini dengelemekte çok iyidir. Düzenli kullanımlar sonucu memnun olacağınız sonuçlar elde edersiniz. Cilt kurluğunun önüne geçebilirsiniz. Bakteri ve virüslere karşı dirençli olduğu için cilt hücrelerini korur ve daha sağlıklı olmalarını sağlar.

Çerçi  Yusuf’ta Defne Sabunu

Özellikle cilt problemlerine faydasıyla gözde olan defne sabununu kaliteli hizmet ile Çerçi Yusuf’tan temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir