CategoriesBlog

Erik Pestilinin Faydaları

erik pestili
  • Çok sayıda kişinin severek tükettiği gıdalardan biri olan erik pestili hem yetişkinler hem de çocuklar için en faydalı atıştırmalıklardan biridir.  Eriklerin mevsiminde toplanması  ve en taze haliyle pestil yapımında kullanılması erik pestilinin sağlıklı ve besleyici bir gıda olmasını sağlıyor. Erik pestilinin faydaları arasında en çok ön plana çıkan enerji vermesidir. Özellikle güne zinde başlamak isteyenler kahvaltıdan sonra birkaç parça erik pestili tüketebiliyor. Bununla birlikte içerisinde selenyum barındırması vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor ve dolaylı yoldan vücudu hastalıklara karşı koruyor.
  • Vücudun günlük selenyum ihtiyacını karşılıyor olması kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini minimum seviyeye indirgemesini de beraberinde getiriyor. Soğuk havalarda günlük olarak erik pestili tüketilirse kan yapıcı özelliği sayesinde üşümeyi de önleyebiliyor. Pestil çeşitlerinin tamamı kan yapıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle vücudun günlük demir ihtiyacını karşılayabiliyor ve bu sayede kansızlık riskini de azaltıyor. Kişinin gün içerisinde yaşadığı tatlı krizlerini bastırması için harika bir atıştırmalık olan erik pestili tatlı krizlerinin doğal meyve içeren bir gıdayla atılmasını beraberinde getiriyor.
  • Bu arada erik pestili kalori açısında da merak edilen bir gıda oluyor. 100 gram erik pestili yaklaşık 300 ila 350 kalori değerindedir. Günlük olarak az miktarda tüketilmesi durumunda kilo yapma endişesi yaşamadan erik pestilinin faydalarından istifade edilebiliyor. Pestil çeşitlerini en uygun fiyatla satın almak için sitemiz üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir