İndirim!
Stokta

Havlıcan

24.90 

Havlıcan şimdi Çerçi Yusuf’la sizlerle…

Havlıcanın kullanışı ve faydalarını açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Açıklama

 •  Havlıcan, esas olarak sindirim sistemi üzerindeki faydaları ile bilinir. Geleneksel tıpta, anti-enflamatuar ve analjezik özellikleri, özellikle ülserlerle ve sindirim sisteminin diğer kronik veya geçici enflamasyonlarıyla savaşmak için kullanılır.

   

 • Daha genel olarak, bu baharatı tüketmek sindirimi kolaylaştırır, mide ağrılarını, mide kramplarını hafifletir ve şişkinliği ve gazı azaltır. Havlıcan ayrıca iştahı artırmak için kullanılır. Sindirim üzerindeki erdemlerinin yanı sıra havlıcan iyi bir antiemetik olarak kabul edilir. Başka bir deyişle bulantı ve kusmaya karşı savaşır.

   

 •  Örneğin hareket hastalığına karşı savaşmak veya PMS semptomlarını azaltmak için kullanışlıdır .
 • Havlıcanın Faydaları Nelerdir?

   

 •  Havlıcan, antiviral ve anti-tussik özelliklere sahiptir. Antioksidanlar açısından zengin olup, bağışıklık sistemini uyarır ve özellikle cilt hücrelerinde olmak üzere hücresel yaşlanmayı yavaşlatır. Muhtemelen romatizmal ağrıyı hafifletir, ancak bu etkiyi% 100 doğrulamak için daha büyük çalışmalara ihtiyaç vardır.

   

 • Bu bitki aynı zamanda kemo-koruyucu bir etkiye sahip olacaktır (kemoterapi sırasında sağlıklı dokuyu koruyacaktır). Bu arada, kadınlarda libidoyu da artırabilir. Havlıcanayrıca harici olarak da kullanılır. Daha sonra antiseptik ve antifungal özelliklere sahiptir.
 •  Zor sindirim, karın ağrısı, kusma, ishale karşı ve bağırsak gazının atılmasına yardımcı olmak için kullanılır. Antibakteriyel, fungisidal, antiinflamatuar, antiseptik ve balgam söktürücü etkileri havlıcanın boğaz ağrısı, öksürük ve bronşite karşı kullanılmasına neden olur.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Havlıcan” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir