İndirim!
Stokta

Kervansaray Dibek Kahve

113.90 

Dibek kahvesi diğer kahvelerden farklı olarak hem çekilip hem de dövülerek hazırlanır ve kendi yağıyla birlikte kavrulur. Harput Dibek kahvesi şimdi Çerçi Yusuf’la sizlerle.

HAZIRLANIŞI: Cezvenize her fincan için 1 fincan kadar su ve kutu içerisinden çıkan ölçek kadar Harput Dibek Kahvesi ekleyin. İsteğe göre şeker ilave ederek ateşe koymadan önce iyice karıştırın. Kısık ateşte de karıştırmaya devam edin. Cezve içerisindeki karışım kaynayıp yükselmeye başladığında kahvenizi servis edebilirsiniz.

Açıklama

  • İçindekiler: Arabica Kahve, İnce Dereceli Kahve, Kahve Beyazlatıcısı, Kakao, Kakule Tohumu, Öğütülmüş Kahve, Orta Kavrulmuş Kahve Dibek kahvesi diğer kahvelerden farklı olarak hem çekilip hem de dövülerek hazırlanır ve kendi yağıyla birlikte kavrulur.
  • Dibek kahve yumuşak bir içime sahiptir.
  • Dibek Kahvesinin Faydaları Kolesterole Faydası: Her gün düzenli olarak içildiğinde iyi kolesterolü artırır ve kötü kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olur.
  • Mideye Faydası: Midenin rahatsız olmasını engelleyerek hazmı kolaylaştırır. Midenin daha hızlı çalışmasına etki eder ve yiyeceklerin sindirimden geçmesine yardımcı olur.
  • Sindirim Sistemine Faydası: Düzenli şekilde içildiğinde ya da ağır yemeklerden sonra tüketildiğinde mideyi rahat ettirdiği gibi sindirimin de hızlı olmasını sağlar ve hazımsızlık derdine son verir.
  • Cilde Faydası: Cilt güzelliği için düzenli tüketilmesi ve tortusu ile birkaç saniye yüzün ovulması yeterlidir. İçerdiği yağlar ve aroma ile cildi ve vücudu rahatlatırken aynı zamanda moralinizin düzelmesine de katkıda bulunur. Kahvemizin içeriğinde bulunması zor ve dünyada çok pahalı olan kakule tohumu bulunmaktadır.
  • Kakule Bitkisinin Faydaları: Mide ve bağırsakları çalıştırır. Kalp rahatsızlıklarını önler. Akciğerler için antiseptiktir. Migrene iyi gelir. Ağız kokusunu giderir. İştah açıcı özelliği vardır. Vücudumuzda detoks görevi görür.

Ek bilgi

Ağırlık 0.200 kg

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kervansaray Dibek Kahve” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir