İndirim!
Stokta

Meyan Kökü

28.68 

Meyan Kökü şimdi Çerçi Yusuf’la sizlerle…

Meyan Kökünün kullanışı ve faydalarını açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Açıklama

  • Baklagillerden, ırmak kenarlarında, sulak ve nemli yerlerde yabani olarak yetişen bir bitkidir. Boyu 50-150 santim bazen de 200 santimi bulabilir.
    Çok yıllık bir bitkidir. Yaprakları kanat şeklindedir.

-Meyan kökü; içermiş olduğu kumarin maddesiyle insan vücudundaki iltihap kapan hücreleri temizlemeye destek oluyor. Bilhassa kış mevsiminde balgam, kuru öksürük gibi problemlere iyi gelmektedir.

– Meyan kökü; fitoöstrojen, protein, kolin, flavonoidler, B vitamini kompleksi, potasyum, fosfor gibi birçok vitamin ve minerallerle dolu olan bir bitki türüdür.

– Meyan kökü; bilhassa çay şekilde tüketildiği zaman cildi yatıştırmaya ve nemli tutmaya yardımcı olmaktadır. Meyan kökü ile cildi besleyerek, nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

– Meyan kökünün, saçları uzattığı belirtilmektedir.

– Meyan kökü, güzellik için kullanılan bitkilerin içerisinde yer almaktadır. Cilt ve saç sağlığı için oldukça önemli katkılara sahiptir.

– Meyan kötü, nemlendiren özelliği sayesinde saç derisini nemli tutar. Kuru saç derisi problemi olan, kepek problemi olan ve pul pul görünüme sahip olanlar için oldukça önemli bir bitkidir.

– Meyan kökü; kabızlığa iyi gelmekle beraber eklem ve kemik ağrılarını dindirmektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Meyan Kökü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir