İndirim!
Stokta

Muskat Cevizi

33.48 

Muskat Cevizi şimdi Çerçi Yusuf’la sizlerle…

Muskat Cevizinin kullanışı ve faydalarını açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Açıklama

  • Asya ve Amerika’nın tropikal bölgelerinde yetişen muskat, küçük Hindistan cevizi olarak da bilinen tropik bir ağaç türüdür. Muskat hoş kokusuyla bilindiği gibi birçok yemeklerin içine katılarak yemeklere aroma katar ve tat verir. Yemeklerin tadına tat katmasıyla bilinen muskatın sağlık açısından da pek çok faydası bulunuyor.

  • MUSKAT CEVİZİNİN FAYDALARI* Muskat, miristisin, elemisin, öjenol ve safrole gibi birçok uçucu yağ içerir. Bu uçucu yağlar; eklem ve kas ağrısının tedavisinde yararlı olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Uçucu yağdan sadece birkaç damla iltihaplanma, şişlik, eklem ağrısı, kas ağrısı ve yaraları tedavi edebilir.

    * Muskat küçük dozlarda tüketildiğinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Çeşitli eski tıbbi uygulamalarda, uyku indükleyici ve stres giderici etkileri nedeniyle uzun yıllar kullanılmıştır.

    * İshal, kabızlık, şişkinlik veya gaz gibi sindirim sorunlarından muzdaripseniz, yiyeceklerinize eklediğiniz bir tutam muskat, sindirim enzimlerinin salgılanmasına yardımcı olarak, rahatlama sağlarken, lif içeriği de bağırsak hareketine yardımcı olur. Muskat ayrıca aşırı gazın atılmasına yardımcı olur.

    * Muskat, beyindeki sinirleri uyaran bir afrodizyaktır. Muskat yağının yorgunluğu ve stresi hafiflettiğinden, depresyon ve anksiyetenin tedavisinde etkili bir bileşen olduğu bilinmektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Muskat Cevizi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir